וואטסאפ  מדריך – מאז שהיא חדרה לחיינו היא שינתה אותם לגמרי אפליקציית וואטסאפ. יש את התקופה של לפני וואטסאפ ואחרי וואטצאפ.

וואטסאפ – האפשרות הטובה ביותר להיות בקשר עם אנשים

לפני השימוש באפליקציית וואטסאפ כל נושא העברת תמונות, סרטים, שירים, וקבצים נעשו באמצעות תיבת הדואר גימייל, תיבות דואר פרטיות ובאמצעות העלאת קבצים לשרתים והורדתם באמצעות לינק לקבצים. היום האפליקציה מאפשרת שליחת תמונות, טקסטים, הודעות קוליות, סרטונים, קבצים ואפילו לבצע שיחות טלפון בארץ ובחו"ל.

וואטסאפ הפכה את חיינו לקלים נגישים ומקושרים יותר מאיי פעם. כאשר היא נמצאת על מכשיר הסלולאר היא הופכת לאפליקציה בעלת השימוש הגדול ביותר ולכן נרכשה על ידי חברת פייסבוק בשנת 2014 תמורת 19 מיליארד דולר.

וואטסאפ אפליקציה להורדה

אפשרות חיוג מאפליקציית וואטסאפ

אפליקציית וואטסאפ מאפשרת חיוג ללא צורך בחברת תקשורת וללא חבילות בארץ או בעולם. באמצעות חיבור לרשת אינטרנט ניתן לדבר כמעט מכל מקום בעולם. גם אם שכחתם או בחרתם לא להזמין חבילת תקשורת בחו"ל תוכלו להתקשר לקרובים שלכם רק תזדקקו לחבילת אינטרנט או רשת וויפי שבדרך כלל קיימת כיום בכל בית מלון ובית קפה.

האפשרות של חיוג מוואטסאפ גרמה לחברות תקשורת רבות להוזיל את חבילות השיחות מחו"ל וגרמה לצרכנים רבים להתקין את האפליקציה על המכשיר.

איך מתקינים וואטסאפ על מכשיר הסלולאר?

1. ניגשים לחנות האפליקציות מקליקים בתיבת החיפוש וואטסאפ whatsapp.
2. מקליקים על כפתור התקנה וממתינים להתקנת האפליקציה במכשיר.
3. פותחים את האפליקציה דרך הקיצור דרך שנוצר במכשיר.
4. מגדירים את האפליקציה – הוספת מספר נייד לאחריה נשלח קוד לנייד.
5. בוחרים את השם בתצוגה + מוסיפים תמונת אייקון שתופיע לצד ההודעות שלכם.

התקנת האפליקציה והשימוש קלים מאוד כמה אפשרויות מהאפליקציה.

לאחר התקנת האפליקציה תוכלו לתקשר עם רשימת האנשים שנמצאים אצלכם בנייד ולהם מותקנת האפליקציה. גשו לאנשי קשר במכשיר לחצו על שם איש קשר שאתו אתם רוצים לתקשר.
לחצו על כפתור i ויפתחו לכם האופציות הבאות:
1. הודעה אל.
2. שיחה קולית עם.
3. שיחת וידאו עם.
בחרו באחת האופציות ותעברו למצב שבחרתם.

 

וואטסאפ רשימת אנשים

 

לאחר יצירת קשר עם האדם הנבחר השיחה תישאר באפליקציה ותוכלו לחזור ולתקשר באותו מקום. היתרון הגדול באפליקציה שבמידה ולא מחקתם את השיחה תוכלו לחזור ולחפש בה הודעות תמונות או כל דבר ששיתפתם או שיתפו אתכם.

אפשרות חיפוש בתוך האפליקציה

בתוך האפליקציה קיים מנוע חיפוש קל ונגיש המאפשר לחפש ברשומות המסד. מחפשים את המסעדה שדיברתם עליה או את הכתובת לאולם אירועים רשמו את הטקסט בתוך סמל המגדלת הממוקם בצד שמאל ותוכלו למצוא את הטקסט שחיפשתם. ניתן גם לבצע חיפוש בתוך שיחות כנסו לאדם שאתו תקשרתם וחפשו בסמל המגדלת בצד שמאל את הנושא שבו אתם מעוניינים.

רוצים לשלוח מספר תמונות דרך וואטסאפ זה אפשרי

כנסו לגלריית תמונות סמנו את התמונות שאותם אתם רוצים לשלוח. לא יותר מ30 קבצים לחצו על סמל שתף. בחרו עם מי אתם רוצים לשתף ושלחו את התמונות.

וואטסאפ-שליחת-מספר-תמונות

 

שיתוף המיקום שלנו עם אנשי הקשר שלנו כיצד?

על מנת שנוכל לשתף את המיקום שלנו יש לוודא שהGPS במכשיר שלנו דלוק. בחרו את האדם עימו אתם רוצים לשתף את המיקום, לחצו על סמל הסיכה יפתח תת תפריט ובו אייקונים בחרו באייקון מיקום לחיצה עליו תציג מפה עם המיקום בו אתם נמצאים לחצו על שיתוף מיקום. מי שיקבל את המיקום שלנו יוכל לנווט אלנו באמצעות אפליקציית גוגל מפות, וויז או אפליקציות נוספות. ניתן גם לשלוח את המיקום שלנו בזמן אמת ולהגדיר כמה זמן המיקום ישותף במידה ואנו יצאנו לרגע וחזרנו אופציה זו טובה.

וואטס אפ-שיתוף-מיקום

 מחיקת הודעה שנשלחה בטעות

על מנת למחוק הודעה שנשלחה בטעות נלחץ על ההודעה לחיצה ארוכה ונבחר בסמל פח אשפה שממוקם בתפריט העליון. ולאחר לחיצה על מחק אצל כולם.

אפשרות הקלטת הודעות קוליות

תוכלו להקליט הודעה במקום להקליד לחצו על סמל המיקרופון לחיצה ארוכה הקליטו את ההודעה ושתשחררו את הכפתור ההודעה תישלח. ניתן להקליט גם הודעות ארוכות פשוט לחצו על כפתור המיקרופון ומשכו אותו למעלה הקליטו את ההודעה בסיום לחצו על החץ הירוק וההודעה תישלח. לא בטוחים שאתם רוצים לשלוח את ההקלטה לחצו על ביטול.

הצמדת שיחות במעלה הרשימה

אם יש לכם שיחה חשובה שאתם אינכם רוצים לשכוח תוכלו להצמיד את השיחה במעלה הרשימה. לחצו על השיחה לחיצה ארוכה ובתפריט העליון לחצו על אייקון נעץ.
השיחה תופיע במעלה רשימת השיחות. במידה ותרצו לבטל לחצו על השיחה לחיצה ארוכה ושוב בתפריט העליון על נעץ.

הוספת קיצור דרך לשיחת צ'אט

ניתן ליצור קיצור דרך עם אדם שאנו מדברים אתו הרבה במהלך היום. לחצו לחיצה ארוכה על אותו אדם.
בתפריט העליון לחצו על שלוש נקודות ואז על הוסף קיצור דרך לצ'אט והוסף באופן אוטומטי. את הקיצור דרך נוכל לראות
בין כל האפליקציות במסך הבית. לחיצה על קיצור הדרך תכניס אותנו ישירות לצ'אט עם אותו אדם.

יצירת רשימת תפוצה לשליחת הודעה למספר אנשים וואטסאפ

גשו לאייקון שלוש נקודות בצד שמאל למעלה, בחרו ברשימת תפוצה. צרפו לפחות שתי אנשים מהרשימה.
לחצו על אייקון חץ ירוק למטה והרשימה נוצרה.
ניתן לערוך את שם הרשימה ולהוסיף תמונה לנושא הרשימה. גשו לרשימת התפוצה שיצרתם לחצו על סמל שלוש נקודות למעלה בצד שמאל, לחצו על פרטי רשימת תפוצה, עכשיו לחצו על סמל העיפרון להוספת שם לרשימת תפוצה ולחצו אישור.

אלו הם חלק מהאפשרויות הקיימות באפליקציית וואטס אפ כמובן שהאפליקציה ממשיכה להתעדכן ולהוסיף אפשרויות חדשות נוספות מקווה שעזרתי מעט אשמח לתגובות על המדריך.