איך ללמוד שפות בחינם

אם מישהו היה אומר לכם שכדי ללמוד שפה חדשה מאפס בקלות יתרה כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות רבע שעה ביום בלבד ובזמן הזה, לעשות שלוש פעולות פשוטות ביותר, ותוך ארבעה חודשים, תדעו שפה במלואה, וזאת בחינם לגמרי, הייתם ניצבים בפני האתגר?

דמיינו כמה פשוט זה, רבע שעה ביום, במשך ארבעה חודשים, ללא תשלום, יכולה ללמד אתכם שפה חדשה, באופן שוטף, והרי ששפות הן דרך התקשורת הנפוצה ביותר כבר אלפי שנים, דרכן ניתן להכיר תרבויות, לדבר עם אנשים מחו”ל, להיחשף למגוון רחב ביותר של מידע ובממדים הגדולים יותר אף להשתמש בכלי הנהדר הזה למסחר, לכתיבה לקהלים רבים בארצות שונות ואף להגדלת הנגישות התעסוקתית שלכם בעבור עבודות שדורשות התניידות בשפה חדשה, וזאת עוד מבלי לדבר על מגורים ארוכי טווח מחוץ לישראל.

אז בעצם – ממה להתחיל?

שלושה אמצעים עיקריים נדרשים כדי להתחיל ללמוד שפות:

1. ארגנו מחברת נפרדת בשביל השפה אותה אתם רוצים ללמוד, זו תשמש לסיכום כל החומר השפתי ותסייע לכם במידה ותרצו לרענן את זיכרונכם לגבי הדברים שלמדתם מפעמים קודמות.
2. הורידו לפלאפון את אפליקציית “duolingo” , אפליקציה מומלצת ביותר ללמידת שפות, והיא לגמרי בחינם.
3. למשקיעים שרוצים ללמוד גם את האותיות של השפה הנבחרת: חפשו באינטרנט את רשימת האותיות של אותה השפה, הדפיסו וצרפו אותה אל המחברת.

קצת על אפליקציית “duolingo”

אפליקציה זו, שכפי שכבר נאמר, חינמית לגמרי, נמצאת בחנויות האפליקציות הן של אנדרואיד והן של אייפון, היא נראית כמעין פרצוף של ינשוף בצבע ירוק, פשוט להיכנס ולהוריד, לאחר ההורדה, לאחר שפתחתם אותה, נרשמים בצורה מאוד פשוטה, מעדכנים את השפה שיש ברצונכם ללמוד, ואז כשהאפליקציה שואלת על הרמה שלכם, האם אתם מתחילים או מתקדמים, לוחצים על האופציה הרלוונטית עבורכם, והנה אתם בפנים.

קצת על אפליקציית DUOLINGO

איך ללמוד שפות בחינם באמצעות האפליקציה?

במסך הראשי, שהוא מסך התרגול, האפליקציה תיתן לכם נושאים ללמידה, תחילה הם יהיו בסיסיים מאוד אך ככל שתלמדו יותר נושאים, לדוגמה: חיות, אוכל, בגדים וכו’, לוחצים על אחת האופציות הפתוחות ומתחילים את השיעור הראשון כאשר המחברת והעט פתוחים לצידכם, בהדרגה יופיעו בכל פעם מילים עם תמונות וציורים שיעזרו לכם להתמצא בבסיס הלשוני במהלך ההשבה לשאלות הראשונות, תפקידכם הוא להיות עקביים, לענות השאלות, וכל מילה חדשה שאליה אתם נחשפים, לרשום במחברת ולצידה את התרגום שלה, לאחר סיום השיעור הראשון, תמשיכו אל השיעור שאחריו ותחזרו על אותן הפעולות, כך, לאחר כמה שיעורים, יתקבל לכם אוצר מילים חדש, שננו כל מילה ברצף חמש עשרה פעמים במהירות עד שתרגישו כי אתם זוכרים אותה, את התהליך המפורט עשו כל יום במשך רבע שעה, כארבעה חודשים ותראו איך זב עובד כמו קסם.

בחירת שפות לימוד

יתרונות האפליקציה
1. מזכירה מתי להתאמן באמצעות מסרונים.
2. מעודדת תרגול וחזרה על חומר ישן מדי פעם כדי שלא ישכח.
3. מעבירה את החומר בצורה חוויתית המתאימה גם לילדים.
4. מסקרת את ההתקדמות שלכם באמצעות דיאגרמות וסימון שיעורים שנעשו.
5. נותנת הסברים כלליים לשימוש נכון ותקין מבחינה לשונית בשפה שנבחרה.

בחירת תוכנית לימוד

עזרים ללמידת שפה חדשה
בנוסף לשימוש באפליקציה, תוכלו:
1. לשמוע שירים עם תרגום משפה אחת לאחרת.
2. לראות סרטים או סדרות עם תרגום.
3. למשקיעים: לעבור מדי פעם על רשימת האותיות ולשנן אותה.
4. למחמירים שבינינו: לשנות את שפת הפלאפון לזו שלומדים ולהוסיף מקלדת וירטואלית, בהתחלה זה לא קל אבל רואים בהמשך תוצאות חיוביות, מה גם שזה מקל על כתיבת המילים החדשות.
5. לחפש באינטרנט דברים שאתם רוצים מתוך האוצר המילולי החדש.

אפליקציה לימוד שפות חינם

לסיכום:
נסו זאת כאתגר, נסו זאת כחוויה, נסו זאת באופן רציני, אך דעו שאם תתמידו, בסוף המאמץ ישתלם, ועובדה, שעשרות אלפי האנשים שלמדו כך שפה חדשה, לא טועים.