איך מדפיסים על זכוכית בשנת 2020
זכוכית מודפסת הפכה מזמן למתנה יוקרתית הניתנת לחתן וכלה ביום חתונתם על ידי צלם האירועים או בעל האולם, זוהי מזכרת מיוחדת המקשטת את קיר הסלון המיטבח או חדר השינה ונשארת לשנים רבות.

מראה הזכוכית המודפסת נראה יוקרתי ובשילוב עם ספייסרים ניקל המאפשרים תליה בריחוף על הקיר מעניקים מראה חדשני ומתקדם, תמונות אלו החליפו את מסגרות הקנבס המודפס והן עמידות לשנים רבות.

זכוכיות מודפסות גם בצורות שונות

נהוג לחשוב שזכוכית מודפסת מגיעה בצורה מלבנית או מרובעת אך הדבר אינו נכון ניתן גם להשיג זכוכית מודפסת בצורות שונות כמו עיגול, אליפסה וצורות נוספות, זכוכיות אלו מיובאות מסין ומוכנות להדפסה ישירה.

טכנולוגיית הדפסה על זכוכית
הדפסה על זכוכית נעשית באמצעות מדפסת uv המאפשרת הדפסה ישירה וייבוש מידי של הצבע באמצעות נורות uv או לד uv, כדי להדפיס ישירות על גבי זכוכית יש למרוח פריימר חומר מקשר בן הזכוכית לצבע, ללא מריחת פריימר הצבע יתקלף מהזכוכית ולא יחזיק מעמד.

הבדלים באכויות ההדפסה
איך מדפיסים על זכוכית באיכות ככל שהטכנולוגיה מתקדמת מדפסות uv איכותיות יותר חודרות לשוק ומאפשרות הדפסה איכותית ומהירה, מספר ראשי הדפסה גדול יותר ואיכותי יותר, גודל טיפה משתנה מאפשר גם איכות וחיסכון בצבע, הדפסה איכותית היא הדפסה שמספר הפעמים שהראש עובר באותו שטח גדול יותר מה שמאפשר עומק לצבע וחדות אך זמן הדפסה ארוך יותר.

בעולם חלוקות הדעות בין מדפסות היברידיות ומדפסות שולחן יש הטוענים שמדפסות שולחן איכותיות יותר ומאפשרות דיוק גדול יותר בעיקר כאשר מבצעים חיבורים בן זכוכיות, קו האפס קל יותר למיקום הזכוכית, אך הדבר אינו נכון איכות ההדפסה נובעת מאיכות המדפסת המפעל המייצר והמשקיע בטכנולוגיות מתקדמות של ניהול צבע, פרופילים מותאמים, תוכנות ריפ מתקדמות ומכניקה עדינה וגסה ברמת דיוק גבוהה.

נהוג לחשוב שמדפסות סיניות איכותיות פחות
גם כאן הדבר לא נכון לחלוטין, נכון שקיימות מדפסות uv מקוריאה כמו דילי, משווצריה כמו אוסה, מגרמניה ומדינות נוספות ברמה גבוהה מאוד אך גם בסין ישנם מפעלים מקצועיים המייצרים מדפסות ברמה גבוהה ובעלות תמורה גבוהה למחיר.

חומר זה נכתב על ידי איציק פייזק מנהל מכירות בחברת רפי סעדון שיווק מכונות לשילוט ודפוס בפורמט רחב.