גדר מעץ המדריך המלא איך מייצרים ואיפה?

בעלי בתים פרטיים וחצרות מחפשים ליצור פרטיות בביתם באמצעות התקנת גדר בחצר. אך גדר אינה חייבת להראות קודרת היא גם יכולה להיות דקורטיבית ולהשתלב במראה החצר או אולם האירועים. גדר עץ מעוצבת אין ספור אפשרויות המאפשרות התאמה לכל עיצוב ולקוח בהתאם לאופי השטח וסגנון.

נכתב על ידי: גדרות עץ זכרונות טובים

1. כיצד לבחור גדר מעץ לחצר?

כאשר נגשים לבחור גדר אחד מהשיקולים בבחירת גדר הוא אורך וגובה. פרמטרים אלו ייקבעו את גובה התקציב שנדרש להוציא. ככל שהגדר ארוכה וגבוהה, התשלום יהיה יקר. לכן חשוב לקחת מידות שלה ולבדוק האם אנו עומדים בתקציב שתכננו. קיימים סוגי גדרות זולים ויקרים ובהתאם לתקציב נוכל לקבוע את סוג הגדר שנבחר. ככל שהיא מושקעת ונדרש זמן רב בייצור כך המחיר יהיה בהתאם.

2. תכנון נכון חיסכון בעלויות הגדר

תכנון נכון יכול לחסוך כסף רב במחיר לכן חשוב לדעת מה גובה אורך וחלוקת המקטעים בגדר. אורך מוטות העץ משתנה ובתכנון נכון יכול לחסוך ולהשאיר פחות שאריות. גובה הגדר תקבע כמה מוטות או פלטות נזדקק לייצור. במידה וניקח את המידה ונתייחס למידות החומרים נוכל להגיע לניצול מרבי של החומר. מה שיגרום להוזלת המחיר בסופו של יום.

תכנון נכון חיסכון בעלויות הגדר

3. איזה חומרים מתאימים לגדרות מעץ

גדר מעץ אפשר לייצר בסגנונות שונים. סוגי העץ רבים ומאפשרים שימוש במוטות (קרשים) או בלוחות (פלטות עץ) לפי אופי העיצוב והעלות נבחר את סוגי העץ. עץ אורן, אלון, אגוז, איפאה, לוחות בירץ, סנדויץ. עמודי תמיכה לגדר ניתן להשתמש במוטות ברזל, אלומיניום או קורות עץ. תהליך הקמת גדר משתנה בהתאם לבחירה ויכול לכלול עיטורים בכרסום או בחיתוך.

גדרות מעוצבים לאולם אירועים

גדר מעוצבת כרסום בcnc פלטות עץ בירץ עובי 3.5ס"מ, קורות עץ 10ס"מ בהרכבה כולל תושבת מתכת.

4. לקיחת מידות גדר עץ ובחירת הסוג

לפני ייצור או הזמנת גדר יש לקחת מידות מדויקות לצורך תכנון קפדני. יש בידכם את המידות? רצוי לצלם את המיקום בעזרת התמונה ניתן לבצע הדמיה ממוחשבת לקבלת המחשה כיצד תראה גדר העץ. השתמשו בתוכנה גרפית המאפשרת ביצוע הדמיה לקבלת המראה הרצוי. הדמיה מסייעת מאוד וחוסכת אי שביעות רצון בתוצאה הסופית.

5. תכנון והכנה לייצור

לאחר ביצוע הדמיה ובחירת סוג הגדרות הרצויים יש צורך בתכנון גדר מעץ ובחירת חומרי הגלם. במידה ונבחר במוטות נעשה חלוקה לפי אורכי המוטות ונתכנן את מידות החיתוכים, ומספר המוטות לפי גובה הגדר. לדוגמא אם אורך מוטות העץ הוא 4.2 מטר נתכנן 1.5 מטר את אורך הגדר בצורה זו לא יישארו לנו שאריות וננצל את כל אורך המוט. יש לקחת בחשבון את רוחב המוטות בין העמודים ולשמור על מרווחים לא גדולים בשביל להבטיח גדר עמידה וחזקה. במידה ואנו משתמשים בעץ מלא ורחב ניתן גם להגיע למפתחים של 2 מטר. אופציה נוספת לייצר מסגרת מתכת שמעניקה חוזק נוסף לגדר.

גדרות עם מסגרת מתכת

6. מה הציוד הנדרש לייצור גדר מעץ

הכלים הדרושים לייצור והתקנת גדרות הם: מסור גרונג או מסור נגרים, רתכת, מקדחה או פטישון, מברגה, פטיש, צבע, מברשת, דיסק, מלטשת ומטר למדידה.. את העצים ניתן לרכוש במחסני עץ או נגריות שמעניקות שירות חיתוך ומכירה.

תהליך ייצור גדר שלב ראשון יש לקחת את המידות הרצויות רוחב וגובה. לאחר מדידת השטח יש לבחור את סוג הגדר ולבצע תכנון נכון תוך בדיקת מידות החומרים.

לאחר בחירת סוג העץ יש לחתוך את המוטות למידות הרצויות כולל עמודי התמיכה. לצורך הרכבת הגדר יש להשתמש בתושבות מתכת מוכנות הכוללות חורים וג'מבו לתפיסה לקיר או לחגורת הבטון. יש למקם את עמוד התמיכה כולל חלק מהגדר לצורך סימון קדיחה וחיבור. גדר בשילוב מסגרת מתכת דורשת ידע בריתוך וציוד מתאים, רתכת, אלקטרודות ומסיכה. שילוב מתכת בגדר מעניק חוזק ועמידות לשנים אך מייקר את העלויות והמחיר הסופי של הגדר. בנוסף מתכת מחלידה כעבור שנים ודורשת טיפול של שפשוף וצביעה מחדש. אפשר לצבוע את המתכת בצבע המרייט על גבי החלודה ולחסוך זמן יקר.

מידע נוסף: רוצים הלוואה לרכישת גדר תוכלו לקבל אצל רמי לוי.

אין לכם את הכלים הדרושים או הכוח לבנות גדר מחפשים גדר מקצועית קבלו הצעת מחיר לגדר שלכם. מלאו את הפרטים בטופס המצורף.

הכנה להתקנת גדרות

7. גדר עץ מחיר

קיימים סוגי גדרות שונים המתאימים לאופי הגינה או החצר. גדר עץ לבנה, אפורה, שמנת, חום, תכלת, ירוק וגוונים רבים נוספים. רכזנו כאן אפשרויות של גדרות עץ כולל מחירים למכירה. רוצים לקבל הצעה מסודרת מלאו את הטופס בתחתית העמוד.

3. גדר פסים אפורה

1. גדרות עץ מחיר החל מ250ש"ח

גדר אלגנטית צבע אפור פסים להרכבה עצמית. גדר מעץ מתאימה לבית פרטי וחצרות. אפשרות בגבהים שונים. מחיר החל מ240 ש"ח למטר רץ בגובה 70 ס"מ. כידוע קיימת אפשרות של הזמנת גובה מותאם אישית. למשל 90 ס"מ. ללא ספק גדרות יפים.

גדר מעץ

4. גדרות עץ החל מ295ש"ח

גדר חומה פסים להרכבה עצמית בגבהים שונים לבחירה. מחיר החל מ295 ש"ח למטר רץ בגובה 50 ס"מ. קיימת במבחר גווני חום. למשל צבע אגוז, מהגוני, וגוונים נוספים. הרכבת הגדר קלה ומהירה וכוללת את כל האביזרים הדרושים.

1. גדר חומה דקורטיבית

2. גדרות עץ החל מ350ש"ח

גדרות עץ קורות משתלבים דגם 022. גדר מפוארת מעץ עמידה וחזקה החל מ350 ש"ח למטר רץ גובה 50 ס"מ. כיוון שגדר זו מורכבת מקורות מתחברים היא חזקה מאוד. על מנת שנוכל לתת מחיר מדויק השאירו לנו פרטים בטופס המצורף.

גדרות עם מסגרת מתכת

3. גדרות עץ החל מ400ש"ח

גדר עץ כולל מסגרת מתכת שחורה מראה קלאסי יוקרתי ומעוצב. מחיר החל מ400 ש"ח למטר רץ גובה 50 ס"מ. במידה שתרצו את המסגרת בצבע שונה זה אפשרי. 

הוסיפו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר