יוטיוב הידעתם שאפליקציית יו טיוב היא ברשימת הטופ 10 בעשור האחרון של האפליקציות השימושיות בעולם?. ידעתם שיו-טיוב קיימת רק משנת 2005 וגוגל קנתה אותה ב-1.6 מיליארד דולר בשנת 2006?.

הכתבה פורסמה על ידי: פייזק קידום אתרים.

Youtube קיימת פחות מ20 שנה

Youtube ששמה מורכב משתי מילים בלבד ועדיין שנוי במחלוקת מיום הקמתה, לא וותיקה מאוד. כלומר, ב-14 בפברואר 2022, תהיה בת 17 בלבד.

מייסדי אתר יוטיוב

צ'אד הארלי, סטיב צ'ן וג'אווד קארים, שלושת עובדי חברת paypal לשעבר. הם אלה שייסדו את יוט יוב, אז לפני פחות מ-20 שנה. וכך, לא ידעו שהמפלצת הענקית הזאת שנקראת יו טיוב תכיל בתוכה את רוב העולם.

אלה האזורים בהם משתמשים ביוט-יוב מדי יום

ברחבי תבל – בשתי יבשות אמריקה, ביותר מחצי מאסיה ובכל אירופה ואוסטרליה ואפילו ברבע מאפריקה. נשאלת השאלה, מהם השימושים הנפוצים ביותר ביוט יוב?. אלו פלטפורמות שונות היא מכילה?. כיצד היא יכולה לשמש אותי כצרכן רשת?. ובכלל… איך אני מפיק מיו טיוב את המיטב?.

פלטפורמות יוטיוב

ראשית, ליוט-יוב יש את שלושת הפלטפורמות הידועות ביותר שלה – יו טיוב, יוטיוב קידס ויוטיוב פרימיום. האפליקציה "הרגילה" שלה מוגדרת לשימוש משנת 2014 לבני 18+ והיא חינמית לחלוטין. בנוסף, יוט-יוב קידס גם היא אפליקציה חינמית לגילאי ילדים ונוער. יו טיוב פרימיום היא אפליקציה הכוללת שירות מיוחד בתשלום שמקנה מגוון הטבות במסגרת השימוש.

ערוץ-אשלי-בקשי-יוטיוב

ומכיוון שתפקידה של יוטיוב הוא למעשה לאפשר לנו לצפות ולשתף בשירים, בסרטונים ולעיתים אפילו בסדרות ובסרטים. דרכה גם אפשר למצוא ולפרסם מגוון תכנים שונים כגון: שירים, מתכונים מצולמים, טריילרים ועוד.

למעשה, רבים כיום מתפרסמים בממדים אדירים ומתעשרים מפתיחת ערוץ ביוטיוב. אלה נקראים "יוטיוברים" – אנשים שמעלים תוכן ומתפרסמים במסגרת יוט יוב. רוב היוטיוברים המפורסמים הם אנשי עולם המוסיקה והבידור, שפים, שחקני מחשב, אנשי אופנה וטיפוח וכו'. דוגמה ליוטיוברית: אשלי בקשי וקסמן. בנוסף יש גם ערוצי יוטיוב מפורסמים שנפתחים סביב נושא מסוים למשל: מתכוני עוגיות.

כדי להתמצא ביוטיוב ולהבין איך לרתום כל אחת מן הפלטפורמות השונות לעשיית כסף – אנחנו כאן. להלן, המדריך השלם לאפליקציה ולאתר.

1. לפני שפותחים ערוץ הכירו את הפלטפורמה

אז לפני שנפתח ערוץ בואו ונכיר קצת את הפלטפורמה. בחלק העליון קיימת תיבת חיפוש בה ניתן לבצע חיפוש בשפות שונות לסרטונים. מתחת לתיבת חיפוש מופיעות קטגוריות שונות לבחירה כמו: מוזיקה, מלאכות יד, יעדים תיירותיים, טבע, שידור חי וקטגוריות נוספות.

בצד ימין בשפה העברית מופיע סרגל הניווט לפלטפורמה בו ניתן לגשת למה חדש. מינויים, הסרטונים שלך, לצפייה בהמשך, סרטונים שאהבתי ותוצאות נוספות. קימות אפשרויות נוספות יו טיוב פרימיום, משחקים, ספורט, הגדרות, היסטוריית הדיווחים, עזרה, שליחת משוב. בשביל לפתוח ערוץ יוטיוב אתם חייבים להיות בעלי תיבת דואר של גימייל. אם אין לכם תיבת דואר תוכלו לפתוח בעזרת המדריך הבא: דואר גימייל.

פלטפורמת-יוטיוב

2. שלב ראשון פתיחת ערוץ יוטיוב

אז יש לכם תיבת דואר של גימייל עכשיו תוכלו לפתוח ערוץ. התחברו לתיבת דואר באמצעות שם משתמש וסיסמא.
לאחר ההתחברות עברו לאתר יו טיוב. בסרגל הימני חפשו את האופציה הגדרות. לחצו על הגדרות ותופנו לדף. אם אין לכם ערוץ תמצאו קישור צור ערוץ, במידה ויש לכם ערוץ קיימת אפשרות ליצור ערוץ נוסף.

מעבר-להגדרות-לפתיחת-ערוץ

3. בחירת סוג ושם ערוץ יו טיוב

הקליקו על יצירת ערוץ, או הוספת ערוץ או ניהול הערוצים שלך. לחצו על כפתור יצירת ערוץ. לאחר הלחיצה תופנו לדף המאפשר את הוספת שם הערוץ. סמנו בתיבה למטה שאתם מאשרים שכתוצאה מפעולה זו יווצר חשבון GOOGLE חדש עם הגדרות משלו, כולל היסטוריית צפייה וחיפוש ב-YouTube. הקליקו על אישור ותעברו לשלב הבא.

המשך-יצירת-ערוץ
יצירת-ערוץ-יוטיוב-חדש

4. עיצוב ערוץ והוספת פרטים ראשונים

כעת הערוץ נוצר ומציג את שמו ללא עיצוב או פרטים. בשלב זה נלמד כיצד מעצבים אותו ומוסיפים פרטים ראשונים. לצורך עיצוב לחצו על הגדרות בסרגל הימני, שוב לחצו על הוספת ערוץ או ניהול הערוצים שלך.

עריכת-ערוץ-יו-טיוב
עיצוב-ערוץ-יוט-יוב

5. המשך עיצוב הערוץ

בחרו את הערוץ שאותו אתם רוצים לעצב. לאחר הבחירה בצד שמאל יופיע שמו עם האות הראשונה. לחצו על הערוץ שלך ותעברו לאפשרויות של עריכת והתאמת הערוץ. בשלב הזה נוכל לעדכן בנר ראשי, להוסיף פרטים וסרטונים. הקליקו על התאמה אישית של הערוץ לצורך עדכון פרטים ראשונים. 

התאמה-אישית-של-הערוץ

6. הוספת פרטים ראשונים

תחת התאמה אישית של הערוץ קיימים שלוש אפשרויות: פריסה, מיתוג, מידע בסיסי. עברו למידע בסיסי. תחת לשונית זאת אפשר להוסיף פרטים אודות הערוץ, קישור לאתר שלכם, אימייל ליצירת קשר. ותוכלו גם לראות את הקישור לערוץ שלכם. העתיקו את הקישור ותוכלו להוסיף אותו בשליחת אימייל, בפרסום באתר או ברשת החברתית בשביל להגדיל את החשיפה לערוץ.

הוספת-פרטים-ראשונים

7. מיתוג, הוספת תמונה אישית, באנר, לוגו יוטיוב הסבר

לאחר הוספת פרטים ראשונים בלשונית מידע בסיסי עברו ללשונית מיתוג. בלשונית זו ניתן לצרף תמונת פרופיל. תמונת הפרופיל תופיע בכל מקום שבו הערוץ שלך מוצג ב-YouTube, למשל ליד הסרטונים והתגובות שלך. כדאי להעלות תמונה במידות הבאות:  מומלץ להשתמש בתמונה של 98 x ‏98 פיקסלים לפחות, עד נפח של 4MB. יש להשתמש בקובץ PNG או GIF (ללא אנימציה). בחרו בהעלאה יפתח חלון לבחירת תמונת פרופיל.

העלאת-תמונת-פרופיל

מיקום תמונת פרופיל: בחרו את התמונה מתוך התמונות שלכם ומקמו את התמונה בתוך הקובייה להצגה טובה, בצד שמאל לחצו פרסם.

בחירת-תמונת-פרופיל-עבור-יוטיוב

הוסיפו באנר ראשי. כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר בכל מכשיר, כדאי להשתמש בתמונה של 2048 x ‏1152 פיקסלים לפחות, בנפח של עד 6MB.

הוספת-בנר-ראשי

לאחר בחירת הבאנר הראשי תוכלו למקם כיצד הוא יראה במכשירים השונים. מקמו את הבאנר ולחצו פרסם. שימו לב ללא פרסם לא תראו שינויים. אם ביצעתם את המדריך נכונה ככה צריך להראות ערוץ יוטיוב שלכם, באנר ראשי כולל תמונת פרופיל.

מראה-הערוץ-יוטיוב-לאחר-הוספת-פרטים

נמשיך עם חותמת מים. הסבר קצר מה זה חותמת מים. כאשר סרטון מוצג בערוץ קיימת אפשרות של הצגת תמונה ממוזערת על גבי הסרטון בתחתית בצד ימין, במידה של 150 על 150 פיקסל. הצורות המועדפות לשמירת התמונה הן gif, png, jpg. אפשר לקבוע שחותמת המים תופיע בסוף הסרטון, בתחילתו או לקבוע זמן התחלה מותאם אישית. כיוון שהחותמת מופיע בקטן רצוי לבחור תמונה שנראית טוב במידה זו, ואינה כוללת פרטים רבים, אני בחרתי בתמונה שלי. חשוב לשים לב אם אתם מצלמים את מסך המחשב ומוסיפים שידור וידאו בחרו להציג את הוידאו בצד שמאל כך חותמת המים לא תופיע על הסרטון כמו בתמונה הבא.

חותמת-על-סרטון

8. איך מפרסמים סרטון באתר יוטיוב?

אז סיימנו עם עיצוב הערץ והוספת הפרטים עכשיו אנחנו יכולים לפרסם סרטונים. בשביל לפרסם סרטון צריך קודם לצלם אחד אז באיזה תוכנות משתמשים?.

אפשרויות הצילום:

1. לצלם במכשיר הסלולר ולהעלות את הסרטון דרך המכשיר ישירות ליו טיוב.

2. אפשרות נוספת לצלם בנייד להעביר למחשב לעריכה ולהעלות דרך המחשב.

3. אפשרות אחרונה לצלם במחשב לערוך ולהעלות.

בשביל לצלם במחשב סרטון הכולל לכידת וידאו של המסך ושיתוף וידאו צריכים תוכנה מתאימה. המלצה שלי היא על התוכנה "OBS" תוכנה חינמית לשימוש וקלה לתפעול, אני לא התעכב כאן על הפעלת התוכנה זה למדריך אחר.

obs-תוכנה

9. העלאת סרטון לאתר יו-טיוב

יצרתם סרטון חדש רוצים לפרסם אותו ביוטיוב? שמרו את הסרטון בתקיה שתוכלו להגיע אליו. שימו לב שאתם מחוברים לחשבון גוגל, במידה ואתם לא מחוברים התחברו לחשבון. בסרגל העליון תמצאו אייקון של מצלמת וידאו הקליקו עליו. יפתח חלון הכולל אפשרות לחיצה על העלאת סרטון לחצו עליו. בחרו את הקובץ שאותו אתם רוצים לפרסם, הקליקו בחירת סרטון.

העלאת-סרטון-לאתר-יו-טיוב
בחירת-סרטון-להעלאה-ביו-טיוב

לאחר בחירת הקובץ הסרטון יתחיל לעלות לאתר יוטיוב ותעברו לחלון הבא המאפשר הוספת פרטים. שם הסרטון, פרטים עליו, האם הוא צולם עבור ילדים, הגדרת זמן שידור ויצירת תמונה מקדימה. הוסיפו את הפרטים הם חשובים מאוד במיוחד כאשר מחפשים סרטון ביו טיוב, לחצו הבא עד לסיום התהליך.

הוספת-פרטים-לסרטון

10. אימות חשבון יו טיוב

רצוי לאמת את החשבון יוטיוב שלכם ישנם פעולות שדורשות אימות כמו העלאת סרטון מעל 15 דקות, שידור חי, תמונות ממוזערות מותאמות אישית.

בשביל לאמת את החשבון, לחצו על הגדרות בסרגל הימני, בחלון שנפתח בצד ימין הקליקו על ערוץ ובלשונית למעלה עברו לסטטוס הפעלות תכונות. תחת תכונות שדורשות אימות של מספר הטלפון הוסיפו את מספר הנייד שלכם אליו תקבלו הודעת סמס עם קוד, את הקוד הוסיפו לשדה אימות. לאחר האימות תקבלו הודעה שהחשבון מאומת ותוכלו להשתמש באפשרויות 

אימות חשבון יוטיוב שלב 1
אימות חשבון יוטיוב שלב 2

11. איך מוסיפים כפתור הצטרפות של יו טיוב לאתר?

אוקי אז פתחתם ערוץ ביוטיוב והקמת אתר ואתם רוצים להגדיל את רשימת המנויים של הערוץ. לשם כך
מומלץ להוסיף כפתור הצטרפות לערוץ (Youtube Subscribe) איך עושים זאת?

גשו לערוץ שלכם ביוטיוב, לחצו על התמונה שלכם ועברו להגדרות, בתוך הגדרות בחרו הגדרות מתקדמות.
העתיקו את מזהה הערוץ אותו תצטרכו למקם באתר המפתחים של יוטיוב.

הוספת-כפתור-יוטיוב-לאתר
העתקת-מזהה-הערוץ

גשו לגוגל לתיבת החיפוש והקלידו https://developers.google.com/youtube או פשוט לחצו על הקישור המצורף.
תופנו לאתר הפיתוח של גוגל בו תוכלו לקבל קוד להטמעה באתר שלכם.

תגללו למטה את הדף עד שתגיעו לאפשרות של הוספת כפתור Subscribe Buttons.
לחצו על Add a button ותעברו למסך הבא.

יוטיוב-אתר-פיתוח
הוספת-כפתור-הצטרפות-יוטיוב

לאחר הלחיצה על הוספת כפתור הוסיפו את קוד מזהה הערוץ לתיבה הראשונה, באפשרותכם לבחור האם אתם רוצים להציג את הכפתור כולל מספר המנויים או ללא, ולשנות את סגנון הכפתור לרקע שחור או לבן שחקו באפשרויות. סיימתם העתיקו את הקוד בתחתית האתר אותו ניתן להוסיף לדפי האתר שלכם.

סיום-הוספת-כפתור-לערוץ-יוטיוב

12. מרכז השליטה של הערוץ יוטיוב

בתוך הערוץ שלכם תמצאו את מרכז השליטה של הערוץ בו ניתן לצפות בנתונים אודות הסרטונים שהועלו בערוץ, לקבל מידע
על זמן הצפייה, דירוג על הסרטון הניצפה ביותר, שיעור קליקים ביחס לחשיפות, לצפות בתגובות, לראות מספר המנויים.

אפשר ללמוד גם על הדרך בא הגיעו הצופים לערוץ שלנו, אם הגיעו דרך הערוץ, דרך חיפוש ביוטיוב או אולי דרך הרשתות
החברתיות כמו פייסבוק או רשתות שונות.

למה חשוב להכיר את מרכז השליטה של הערוץ?
הנתונים המסופקים כאן מסייעים מאוד הם יכולים ללמד אותנו איזה סרטון מוצלח יותר, מאיפה אפשר לקבל תנועה
טובה ואיך לשפר את הערוץ.

מרכז-השליטה-ביוטיוב