איך לשמור על מפתח הרכב

איך לשמור על מפתח הרכב כך שיאריך חיים וישרת אותנו זמן רב.
רבים מאתנו אינם יודעים אך שמירה על מפתח הרכב תחסוך לנו זמן יקר וכסף רב, לא אחת אני נתקל באנשים שזורקים את המפתח על שולחן הסלון לאחר יום קשה ומעייף ואינם מודעים לכך שהם גורמים נזק למפתח או לשלט.

איך שומרים על מפתחות הרכב וחוסכים כסף

טיפים מועילים לשמירה על מפתח הרכב שנכתבו בעזרת מנעולן רכב מקצועי. גבי מנעולים משכפל שנים רבות מפתחות ושלטים לכל סוגי הרכבים. במסגרת עבודתו ניתקל בתקלות משונות לפעמים מצחיקות, אך כשאר מדובר בלא מעט כסף כדאי ואפילו מומלץ לקרוא את המאמר הבא.

נכתב על ידי מנעולן רכב מקצועי

בשנים האחרונות חברות יצרני הרכב עושים כל שביכולתם להגן על פריצת רכבים וגנבה מתוך רכב. מערכות המיגון הופכות חדשות ומוגנות. כמעט כל הרכבים החדשים כוללים במפתח הרכב צ'יפ פנימי המקודד למחשב הרכב.

1. למה משמש הצ'יפ ברכב?

ללא תקשורת בין המפתח למחשב, הרכב לא יניע. צ'יפ זה נמצא בתוך המפתח. זריקה או הנחה על גבי שולחן או חפץ קשה אחר יכולים לגרום לנזק רב. לכן הקפידו על הנחת המפתח ולא זריקתו למניעת נזק לצ'יפ.

2. יש להרחיק מפתחות רכב ממסכי טלוויזיה ורמקולים גדולים

אין להניח את מפתח הרכב או השלט על גבי רמקול בסלון או על גבי מסך טלוויזיה מכשירים אלו כוללים מגנט גדול וחזק המסוגל לפגוע בקידוד המפתח ובתפקודו הכללי בגלל השדה המגנטי החזק של מוצרים אלו.

אל-תניחו-מפתח-רכב-על-רמקול

 

3. רטיבות וקורוזיה בשלטים ומפתחות

שמרו על המפתח או השלט מרטיבות בעיקר בימים גשומים בהם לפעמים לקוחות משאירים את המפתח על חלון הרכב לקבלת שירות מספקים שונים, לא אחת נתקלתי בלקוחות שסיפרו שהשאירו את המפתח על חלון הרכב בשביל תיקון של פאנצ'ר, תיקון שעלותו עשרות שקלים גרם לנזק של מאות שקלים, אל תניחו את המפתח או השלט על השיש גם זה מקום מועד לפורענות הכולל אפשרות של רטיבות ונזק למפתח, היזהרו מהשארת מפתחות באמבטיה הכוללת אדים רבים המסוגלים גם הם לגרום לקורוזיה במפתח או בשלט.

4. אל תזרקו או תתמסרו עם מפתחות

כן גם במקרים כאלו נתקלתי אחי תעשה טובה תזיז לי את הרכב המפתח נזרק אליך אך לפני שתפסת אותו הוא נפל על הרצפה והתרסק לחתיכות, אל תזרקו מפתחות ואל תתמסרו עם שלט קחו בחשבון את הזמן היקר והעלויות הגבוהות והקדישו עוד
כמה שניות של סבלנות בנתינת המפתח ולא זריקתו.

אל-תתמסרו-עם-מפתחות-רכב

5. החלפת סוללה אחת לכמה חודשים

הקפידו על החלפת סוללה אחת לכמה חודשים. סוללה ישנה וחלודה יכולים לגרום לנזק גדול לשלט או למפתח ולהרוס את הקידוד.

6. דאגו למפתח נוסף אל תמתינו שהרזרבי יאבד

במידה ונשארתם עם מפתח או שלט אחד חשוב לשכפל מפתח או שלט נוספים עלות שכפול מפתחות או שלטים ממפתחות קיימים זולה בהרבה ממקרים בהם אין מפתח או שלט, במקרים אלו יש להוציא פין קוד מיצרן הרכב והתהליך ארוך ומסורבל
עלותו גבוהה ומיקרת מאוד את תהליך השכפול.

7. שמרו את המפתחות בסביבה קרירה

הרחיקו את המפתחות ממקומות חמים בימים חמים במיוחד היזהרו מהשארת מפתח או שלט בתוך הרכב מה שיכול לגרום להמסת פלסטיקה ונזק למארז השלט,
אם גם לכם זה קרה דעו שניתן להחליף את מארז השלט בחדש.

לסיכום שמירה על מפתח הרכב תחסוך לכם בזבוז זמן מיותר וכסף רב, אך אם בכל זאת אתם זקוקים לשכפול מפתח רכב תוכלו להגיע אלנו לקבלת שירות מקצועי אנו מעניקים שירות שכפול מפתחות ושלטים לכל סוגי הרכבים, יפני, קוריאני, צרפתי,
איטלקי, גרמני, סיני, צ'כי ויצרנים רבים נוספים.

שמרו את מפתח הרכב במקום קריר