איך מכינים איפור בבית

כיום, ישנן חברות רבות המציגות עצמן כמתמחות בייצור איפור. חלקן מייצרות גם איפור מינרלי לפנים ולגוף. יש כאלה שמייצרות אף איפור לבעלי עור רגיש ומגורה. אבל בפועל, אף אחד לא יודע בדיוק את רשימת החומרים שנמצאת באיפור. ואם ישנם אלה הרגישים לחומר מסויים במייקאפ או בצלליות, לא תמיד נוכל לדעת. ואולם העולם וההיסטוריה שלו, לא השאירו אותנו בלי חלופות. לילדים, לבעלי עור רגיש ואנשים המעדיפים להתאפר במוצרים אקולוגיים יותר, יש פיתרון נוסף.
מדובר בהכנת מוצרי איפור, באופן טבעי לגמרי, מחומרים שנמצאים בכל בית. ממש כמו שהמצרים הקדמונים, משפחות המלוכה והאנשים של פעם היו מתאפרים, גם אתם יכולים. והנה בשבילכם הזדמנות להציץ אל עולם האיפור הביתי ובנוסף, להכיר את ההיסטוריה שלו מזווית אחרת.

מרכיבים לכל המתכונים איך מכינים איפור בבית

קורנפלור, קרם הגנה, וזלין, קפה שחור, קקאו וצבעי מאכל או תבלינים בצבע הרצוי (לריח נעים אפשר להשתמש גם בתמצית וניל או או תמציות ריחניות אחרות).

איך מכינים איפור בבית מתכונים:

מייקאפ – שתי כפות קורנפלור גדושות וקרם הגנה בין כף לשתיים (תלוי בקרם שנבחר). ערבוב עד לקבלת מרקם קרמי, לבעלי עור בהיר – מעט אבקת קינמון וערבוב עד לקבלת צבע המתאים לגוון העור, לבעלי עור שזוף – שילוב של קינמון עם קקאו או קפה שחור וערבוב עד לקבלת הצבע הרצוי.

קונסילר נוזלי – עיקרון ההכנה עובד בדיוק כמו המייקאפ. רק חשוב לשים לב שעל הקונסילר להיות בהיר מהמייקאפ בהתאמה לעור הפנים.

הצללות והארות –

צללית – שתי כפיות קורנפלור עם רבע עד חצי כפית תבלין בצבע (כורכום צהוב, פפריקה אדום, קקאו או אבקת קינמון חום וכו’) מערבבים לקבלת הצבע הרצוי. במקום תבלין אפשר להוסיף גם כמה טיפות צבע מאכל, אך המרקם יוצא מימי יותר.

סומק – בדיוק אותו הדבר כמו הצלליות, רק המינון של המרכיבים כפול ושומר על אותו היחס.

איילינר – שתי כפיות וזלין עם רבע עד חצי כפית אבקת תבלין או צבע מאכל, לערבב עד שמקבלים את הצבע הרצוי.

מסקרה – בדיוק אותו הדבר כמו האיילינר רק אופן האחסון והשימוש הוא שונה.

ליפגלוס – כמו האיילינר והמסקרה בדיוק.

עיפרון עיניים – אפשר להשתמש באיילינר המוכן או בצבעי הפנים והגוף עם הוראות ההכנה שלמטה לשם כך.

סידור, עיבוי וצביעת גבות – מי שרוצה שהגבות ישמרו על צורה אסטטית, אפשר לסרק אותן עם טיפה וזלין. בשביל עיבוי הגבות אפשר לעבור עם מעט מהצלליות המוכנות על הגבות. מי שרוצה לצבוע ממש את הגבות, ראשית, יש לעשות את פעולת העיבוי ואחר כך להכין ג’ל לגבות בדיוק לפי המתכון של האיילינר שלמעלה.

צבעי פנים וגוף – לערבב שלוש כפות וזלין עם כף צבע המאכל או התבלין הרצוי (אפשר גם קצת פחות או יותר מכף תלוי בפיגמנט שרוצים).

נצנצים – קודם כל, חשוב לומר שנצנצים אפשר לערבב עם כל אחד מהמוצרים. אך אם רוצים לעשות ג’ל נצנצים או קרם נצנצים. אפשר לערבב קרם הגנה או וזלין עם נצנצים לפי העין ולפי הכמות הרצויה.

הערה: מי שרוצה את מרקם המוצרים מוצק ולא קרמי, יכול לשים אותם במקפיא להתקשות. כך הרבה יותר קל להשתמש בהם אחר כך.

עד כאן, למדנו על איך מכינים איפור בבית מחומרים שיש בכל בית. לקריאה נוספת על הכנת איפור מסורתי כמו פעם יסודות הטיפוח המסורתיים, לחצו בקישור למטה.